Vuslat nerede çekiliyor?

Vuslat nerede çekiliyor?

Vuslat nerede çekiliyor? İstanbul, Kanlıca sırtlarında bulunan konak Vuslat nerede çekiliyor?a verilebilecek ilk cevaptır. Bu konağı dizi boyunca çok sık göreceğiz. Yayın hayatına 7 Ocak akşamı başlayan dizi iyi bir çıkış yaptı. Çünkü dizinin yayına girdiği tarihte, diğer diziler 3 hafta yeni bölüm yayınlamama kararı aldı. Dolayısıyla da dizi, diğer dizilerin seyircilerini iyi bir oranda kaptı. Başarılı bir oyuncu kadrosu bulunan vuslat dizisinin konusu, Satranc-ı Urefa (Alimlerin Santrancı) oyunundan yola çıkılarak kaleme alındı. Yeni yılın ilk haftasında seyircisiyle buluşan dizinin yapımcılığını A23 Medya, Uğur Veli ve Raif İnan üstlenirken, senaryosunu Betül Yağsağan, yönetmenliğini ise başarılı yönetmen Murat Onbul üstlendi.

 

Oyuncu kadrosu

Çekimlerine kasım ayında başlanan dizinin, oyuncu kadrosu da oldukça iddialı isimlerden oluşuyor. Dizinin başrollerini Kadir Doğulu (Aziz Korkmazer), Devrim Özkan (Feride) ve Mehmet Özgür (Salih Baba)paylaşıyor. Vuslat nerede çekiliyor?a verilebilecek diğer bir cevapta İstanbul Boğazıdır. İstanbul Boğazını Vuslat dizisinde sık sık göreceğiz. Bunun dışında dönem dönem park ve ormanlık alanlarda Belgrad Ormanında çekilecek.

 

 

Konusu

Aziz, annesi ve babasının büyüttüğü holdingin başında tek yönetici olarak bulunmakta ve kendi yaşamında tanrıcılık oyunu oynamaktadır. Bu durum Feride’ye aşık olana dek sürer. Aşık olduktan sonra sürekli kendini ve yaşamını sorgulamaya başlar. Fakat Aziz konumundaki biri için vazgeçmesi gereken pek çok şey vardır. Feride ise babası, üvey annesi ve kardeşleriyle birlikte sakin bir yaşam sürdüren biridir. Babasına destek olmak için bir butikte çalışan Feride, bir gece Aziz’in işlediği ve örtbas ettiği cinayetlere şahit olur. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Aziz ve Feride birbirine aşık olacak fakat bu aşkın imkansızlığıyla yüzyüze kalacaklardır. Vuslat nerede çekiliyor? sorusuna verilebilecek diğer bir cevapta Üsküdar’da bulunan Kız Kalesidir. Dizide sık göreceğimiz yerler ayrıca bize tarihi ve kültürel dokuları da izletecek.