Terminator: Dark Fate Filmi Nerede Çekildi?

Terminator: Dark Fate Filmi Nerede Çekildi?

   Tanımayanımız var mı ?

  Veee karşınızda belki de gelmiş geçmiş en popüler, zamanından öte bilgileri bize 1984 yılındaki ilk kurgusundan itibaren vermeye başlayan Terminatör: Dark Fate (Kara Kader).

  Yapımcı James Cameron Terminatör – 6 Kara Kader’ in Terminatör serisinin ilk 2 bölümünün devamı niteliğinde olacağını 2017 yılında Terminatör serisinin tüm haklarını geri aldığında açıklamıştı.

  Terminatör serilerinde olmazsa olmaz oyuncularımız var tabii ki. Kabul etmek lazım ki bu iki oyuncuyu perde açılır açılmaz gözlerimiz arıyor.

  Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton’ dan bahsedildiğini hemen anladınız değil mi?

 Terminatör Filmlerinin tarihine biraz bakalım istiyoruz.

 Dünya Sinemasına bomba gibi düşen ve gelecekte insanoğlunu nelerin beklediğini gösteren, bilim kurgu filmlerin arasında “ilk sıralarda” yer almayı başaran ve kendine has bir hayran kitlesi oluşturan filmin ilk bölümü 1984 yılında “Terminatör – 1” adıyla sinema severlerle buluşmuştu.

  İlk bölümüyle gişede rekorlar kıran filmin ikinci bölümü olan ve bizlere teknolojinin değişik halkalarını gösteren 1990 yapımı “Terminatör – 2 Mahşer Günü” ile karşımıza çıktı.

  Bel ki de filmin serileri arasında ve izleyiciyi en çok etkileyen bölüm diyebileceğimiz ise 2003 Yılında gösterime giren “Terminatör-3 Makinelerin Yükselişi” oldu. Tabii adı üstünde “seri” fil olduğundan ve “Terminatör tutkunları” yeni bölümlerin çekilmesi için paylaşımlar yapmaya başlayınca, seriye bir yenisi daha 2009 yılında geldi. “Terminatör – 4 Kurtuluş”.

   Bölümler geçtikçe kötüden iyiye doğru programlanmış ve ana karakteri daha doğrusu “Dünyanın geleceğini koruyacak” kişiyi, onu imha etmek isteyen ileri düzeyde gelişmiş robotlardan koruyan yine eski dostumuz “Terminatör” dür.

  Artık filmin yenisinin olmayacağı düşüncesi tam da kafalarda yerini bulmaya başlamışken film ekibi sürpriz bir şekilde 2015 yılında “Terminatör – 5 Genesis” i piyasa sürdü ve bomba etkisi yarattı.

  Ve şimdide 1 Kasım 2019 tarihinde Sinema severlerle buluşacak 2019 yapımı “Terminatör – 6 Dark Fate (Kara Kader) karşımızda.

  Acaba Terminatör serisi devam edecek mi ?

  Bu sorunun cevabını sizden bekliyoruz.

 

Terminator: Dark Fate Filminin Konusu Nedir?

 Sinema tarihine ilk girdiği 1984 yılındaki “Terminatör” filminin konusunun devamı niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

  Her ne kadar fragmanlardan bize harika bir görsel şölen sunacağını bilsek te, filmin ana teması yukarıda da belirttiğimiz gibi yine aynı olacak.

  Kahramanımız olan Dani Robos’u gelecekten gelen ileri teknoloji ürünü katil bir robot takip etmektedir. Robos, normal ve sıradan bir hayat sürerken bir anda işler karışır ve hem gelecekten gelen bir katil robot hem kendisini koruyacak olan efsanevi Sarah Connor ve yılların eskitemediği yarı insan yarı robot olan Grace…

  Macera yeni nesil sinema teknolojisi ile bizleri bekliyor.

  Yorumlarınızı bekliyoruz…

  Şimdiden iyi seyirler…

 

Terminator: Dark Fate Filmi Nerede Çekildi?

 Tabiki film ileri sinema teknolojisi ile çekildiğinden bir çok sahnesinin stüdyolarda çekimleri sağlanmış görünüyor.

 Öte yandan görsel zenginliğin ve hikayenin daha akıcı olabilmesi için Terminatör – 6 Kara Kader filmi, Abd, Budapeşte, Macaristan ve Origio Film Stüdyolarıdır.

 

Terminator: Dark Fate Filminin Yönetmeni ve Kadrosu Kimlerdir?

Yönetmen: Tim Miller

Senarist: David S. Goyer

Senarist: Justin Rhodes

Senarist: Billy Ray

Karakterleri Yaratan: Gale Anne Hurd

Karakterleri Yaratan: James Cameron

Yapımcı: David Ellison

Yapımcı: James Cameron

Görüntü Yönetmeni: Ken Seng

 

Terminator: Dark Fate Filminin Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Terminatör: Arnold Schwarzenegger

Sarah Connor: Linda Hamilton

Grace: Mackenzie Davis

Terminatör Rev-9: Gabriel Luna

Dani Ramos: Natalia Reyes

John Connor: Edward Furlong

Miguel Ramos: Diego Boneta

T-800: Brett Azar