Söz dizisinin çatışma çekimleri nerede yapılmaktadır

Söz dizisinin çatışma çekimleri nerede yapılmaktadır

Son dönemlerin beğenilen yapımları arasında bulunan Söz dizisi geçen sene 3 Nisan tarihlerinde vizyona girmiş olup sürükleyici senaryosu ve başarılı kadrosu ile izleyici kitlesini ekranlara bağlamaktadır. Oyuncuların rollerini gerçeğe en yakın şekilde yapması gerçeklik hissini seyirciye de yansıtmakta ve beğeni toplamaktadır. Kısaca Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde özel eğitimli bir grup askerin terörle mücadelesi sırasında yaşadıkları ile birlikte özel hayatlarını ve ailelerini de konu alan dizi izleyiciye oldukça duygusal anlar da yaşatmaktadır. Ülkemizin iç yakan en büyük sorunu olan terörle mücadeleyi konu alan dizi izleyiciyi derinden etkilemekte ve yüreğine dokunmaktadır.

Söz Dizisinin Çekimleri Nerede Yapılıyor?

İzleyicileri tarafından konusu bu kadar beğenilen Söz dizisinin çekimlerinin nerede yapıldığı merak edilmekte olup edinilen bilgilere göre dizinin senaryosu Karabayır denilen Mardin’in Dargeçit ilçesine bağlı bir köyde geçmekte ve olaylar burada yaşanmaktadır. Çekimlerin yapıldığı kırsal bölgeler ve doğal ortamlar da ayrıca oldukça başarılı bir şekilde ekrana yansıtılmakta olan dizi de Karabayır olarak adı geçen yerin iklimsel ve bölgesel koşullarından dolayı çekimler İstanbul’da yapılmaktadır. İstanbul’da dizi seti yerinin Esentepe ilçesinde bulunduğu iddia edilmektedir. Dizi çekimlerinde olayın doğuda geçmesinden dolayı gerçeği yansıtabilmesi için İstanbul’da dizi seti için özel bir yer oluşturulmuş ve çatışma sahneleri burada çekilmiştir. Çatışma çekimleri için özel olarak hazırlanan bu alanın Bağcılara sınır olduğu ve İstanbul’un güneyinde kaldığı söylenmektedir. Dizi setine özel hazırlanan bu alanın tamamı ile doğuyu yansıtması sonucunda ortaya çıkan soluk kesici sahneler izleyenleri heyecanla ekrana bağlamaktadır.

Başarılı bir prodüksiyon ile hazırlanmış olan Söz dizisinin başlarında yaşanan canlı bomba sahnesi AVM’de çekilmiş ve dizinin seyrini değiştirmiştir. Canlı bombanın kendisini patlattığı AVM’nin ise Balıkesir’de olduğu tahmin edilmektedir.