Siccin-6 Filmi Nerede Çekildi?

Siccin-6 Filmi Nerede Çekildi?

                                Sizi Filmin başında ilk ne karşılayacak merak ediyor musunuz?

                                “SİCCİN, GÜNAHLARIN KAYDOLDUĞU AMEL DEFTERİDİR”

 

 Aslında öncelikle Siccin ne demek sorusuna cevap vermekle başlamak daha iyi olur düşüncesindeyiz. Kur’an-ı Kerimde sadece Mutaffifun Suresinde geçen Siccin kelimesi, bazı kaynaklarda “yerin yedi kat alt tabakası” anlamına geldiği gibi, kelime manasıyla ve Alper Mestçi’nin anlatımıyla amel defteri, cehennemde bir vadi adı ve açık, aşikar olan şey anlamlarına geçmektedir.

 

Türk Sineması tarihine baktığımıza önceki yıllara nazaran hiçte alışkın olmadığımız uzun bir seri olması ve görsel efektlerle sunulmasıyla,  Siccin serisi, Türk Sinema seyircisinden de hatırı sayılır iyi notlar almayı başarmış olacak ki senaristi ve yönetmeni Alper Mestçi devamını çekmeye karar vermiş. Buna en güzel örnek ise, Sinemalarda elde ettiği ve alanında en fazla izleyici sayısına ulaşmasıdır.

 

Siccin-6 Filminin Oyuncu ve Yönetim Kadrosunda Kimler Var?

Yönetmen: Alper Mestçi

Senaryo: Alper Mestçi

Yapım: Muhteşem Tözüm

Oyuncular:

Efsun: Merve Ateş

Orhan: Adnan Koç

Türkan: Dilara Büyükbayraktar

Yaşar: Fatih Murat Tekke

Canan: Sibel Aytan

Burhan: Hüseyin Taş

İfrit: Ergin Kılıkçıer

Damla: Deniz Kiziroğlu

Hacer: Gönül Ürer

Yağmur: Cemre Kiziroğlu

Celal Hoca: Kurtuluş Şakirağaoğlu

 

Siccin-6 Filminin Konusu Nedir?

 Bu tür filmlerde konuyu etraflıca anlamak istemiyoruz. Malum Türk korku filmi. Her ne kadar konusu herkesin kafasında belli gibi görünse de, Siccin-6 devam filminde durum biraz daha farklı.

 Filmin konusu ise, Yaşarın babasının vefatından sonra sıkıntılı zamanlar yaşamasıyla başlıyor. Üvey annesi ile arasında babasından kalan miras kavgaları devam ederken, baldızının kendisine aşık olmasıyla da uğraşmak zorunda kalır. Tam da olaylar kötü giderken daha da kötüleşmeye başlar ve Yaşar tuhaf sesler duymaya başlar. Bel ki de tüm bu duyduğu sesler, akli dengesi bozuk olan kızı Efsun’la ilgilidir…

 Film hakkında çok fazla detay vermeden filmin yorumlarını alt kısma yazmanız için size bırakalım istiyoruz.

 

Siccin-6 Filmi Nerede Çekildi?

 9 Ağustos 2019 tarihinde vizyona giren filmin nerede çekildiği yönünde çok fazla sorular gelmektedir. Bölge olarak bir çok benzeri bulunsa da Siccin-6 filmi Nevşehir Ürgüp İlçesinin Kapadokya beldesinde çekilmiştir.

Şimdiden iyi seyirler dileriz…