Şahsiyet Dizisi Nerede Çekiliyor?

Şahsiyet Dizisi Nerede Çekiliyor?
Şahsiyet Dizisi Nerede Çekiliyor?

Şahsiyet Dizisi Nerede Çekiliyor?

 2018 yılından buyana devam eden harika bir kurguya sahip olan ve başrol oyuncusu değerli usta Haluk Bilginer’e, ilk defa bir Türk Oyuncuya Emmy ödülünü kazandıran dizi, ağırlıklı olarak İstanbul’un eski ve bir o kadar güzel yerleşim alanlarından biri olan Beyoğlu’n da çekilmektedir.

  Kahramanımız olan Agah Beyoğlu’nun yaşadığı apartman dairesi de yine aynı şekilde Beyoğlu Asmalı Mescit Mahallesi’nde bulunan Jurnal Sokaktadır. Agah Beyoğlu’nun binada iki dairesi olduğundan, dizi içinde o iki dairede kullanılmaktadır.

   Bunların yanı sıra dizinin bazı kısımlarında da Tarihi Çiçek pasajını ve İstiklal Caddesini de görebilirsiniz.

   Tabi ki bunlarla da bitmiyor görsel şölenler. Dizide aynı zamanda Beykoz Korusu, Riva ve Çamlıca Tepesi manzaralarına yer verilirken bazı sahnelerde ise Bursa’nın Gölyazı beldesine aittir.

 

Şahsiyet Dizisi Konusu Nedir?

 Büyük usta Haluk Bilginer’e 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde en iyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran Şahsiyet dizisine can veren ana karakterimiz Agah Beyoğlu’nun hikayelerini göreceksiniz.

 Agah Beyoğlu, artık emekli olmuş bir adliye memurudur. Yurtdışında yaşayan bir tane kızı olan Agah Bey, İstanbul’un en kalabalık semtlerinden biri olan Beyoğlu’nda yalnız geçen bir hayatı vardır. Eşini kaybeden Agah Bey’in sağlık sorunları günden güne artarken bir anda gittiği doktorlar tarafınca kendisine Alzheimer teşhisi konmuş ve bu haberle hayatı iyice alt üst olmuştur.

  Agah Bey’de eski anılarının zamanla teker teker kaybolacağını ve hiçbir şey hatırlamadan ölüp gideceğinin farkındadır. Gün geçtikçe bu hastalığın aslında onun için iyi bir avantaj olacağının farkına varır. Agah Bey’in planı çok basittir aslında. Uzun zamandır öldürmek istediği birini öldürecektir ve ardından hastalığının etkisiyle olayı unutacaktır. Sonunda da vicdan azabı duymadan hayatına devam edecektir.

  Bu sıralarda dizimizin ikinci oyuncusu olan Namı diğer Nevra Polis ise artık cinayet büro’da tek kadın polis olmasından dolayı istenmediğinin farkına vararak mesleğinden istifa edecekken, Agah Bey’in cinayet haberi ile yeniden iş başına geçer.

  İyi Seyirler Dileriz.

 

Şahsiyet Dizisi Oyuncuları Kimler?

Agah Beyoğlu: Haluk Bilginer

Nevra Elmas: Cansu Dere

Ates Arbay: Metin Akdülger

Tolga: Necip Memili

Zuhal: Şebnem Bozoklu

Nesrin: Müjde Ar

Sefa: İbrahim Selim

Firuz: Fırat Topkurur

Feza Yurtgil: Hümeyra

Deva: Recep Usta

Gürkan: Ayhan Kavas

 

Şahsiyet Dizisi Yönetmeni ve Teknik Ekibini Tanıyalım

Yönetmen: Onur Saylak

Senaryo: Hakan Günday