Pavarotti Filmi Nerede Çekildi?

Pavarotti Filmi Nerede Çekildi?

Pavarotti Filmi Nerede Çekildi?

 Böyle bir Tenor hangi ülkeden çıkar sorusunun cevabını duyar gibiyiz. Tabiki İtalya… Filmimizde Pavarotti’nin hayatını sürdürmüş olduğu İtalya’nın değişik bölgelerinde çekilmiştir.

 

Pavarotti Filmi Konusu Nedir?

 Karşımızda Luciano Pavarotti. Sesindeki ahenk ile Operayı sevmeyenlerin bile sevgisini kazanan Pavarotti’nin Belgesel tadında Biyografisi çok yakında sinema severlerle buluşacak.

 Pavarotti’nin  o kocaman 4 oktavlık sesiyle 1990 yılının İtalya Dünya Kupasında Opera iyice sevilmeye başlamıştı. Özellikle Futbolu sevenler çok iyi bilirler, “Nessun Dorma” eserini Pavarotti’den dinlemenin hazzını.

 Bu Belgesel filimde ise ustaca kurgulanmış şekilde, Pavarotti’nin ünlü olmadan önceki dönemlerinden başlayarak son yolculuğuna varana kadar geçen sürede neler yaşadığını seyredeceğiz. Tabi unutmamak gerekir ki, medyaya düşmeyen birçok görsel arşiv ve ses kayıtlarını da göreceğiz.

 Fragmanlarından seyrettiğimiz kadarıyla gerçekten hoş bir yapıt olmuş.

 Belgesel tadında Dünya’nın en iyi Tenor’unun Biyografisini seyretmek istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir baş yapıttır diyebiliriz.

 Şimdiden iyi seyirler.

Pavarotti Filmi Oyuncuları Kimler?

Andrea Griminelli

Nicoletta Mantovani

Bono

Angela Gheorghiu

Carol Vaness

Lorenza Pavarotti

Giuliana Pavarotti

Cristina Pavarotti

Anne Midgette

Terri Robson

Ve buraya ekleyemediğimiz çok fazla oyuncu…

Pavarotti Filmi Yönetmeni?

Yönetmen: Ron Howard

Senarist: Cassidy Hartmann – Mark Monroe

Yapımcı: Marc Ambrose – Lorenzo Gangarossa – Lorenzo Mieli – David Blackman – Mario Gianani – Michael Rosenberg – Paul Crowder – Brian Grazer – Nigel Sinclair – Nicholas Ferrall – Ron Howard – Dickon Stainer – Jeanne Elfant Festa – Mark McCune – Guy East