Narcos nerede çekiliyor

Narcos nerede çekiliyor

Narcos nerede çekiliyor

Narcos dizisinin nerede çekildiğinden önce konusundan biraz söz edelim. Netflix’in Narcos dizisi, kokain baronu Pablo Escobar’ın hayatını anlatan, 2015 yapımı 10 bölümlük bir dizidir. Bu dizi bir uyuşturucu kaçakçısının ülkesinde örgütlenişini, devleşmesini ve yok oluşunu anlatır. Pablo Escobar rolünde, Wagner Moura oynamaktadır, oyuncu gerçek Escobar’a benzemesi ve rolünün hakkını vermesi ile dikkat çekmiştir. Senaristliğini Chris Brancato, Carlo Bernard ve Doug Miro’nun yaptığı filmin yapımcıları Jose Luis Escolar ve Paul Eckstein’dirPeki Narcos nerede çekiliyor? Pablo Escobar’ın, teşkilatlanışını, baron oluşunu ve çöküşünü anlatan dizi, Escobar’ın yakalanmasına ve ölümüne kadar olan bölümler olayın yaşandığı yer olan Kolombiya’da çekiliyor. Seyircinin beğenisini kazanan Narcos dizisi, çekildiği yerin doğallığıyla kendine hayran bırakıyor.

 

Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Orijinal boyut için bu çubuğa tıklayınız. (770x440px)

Peki Narcos nerede çekiliyor?

Medellin nasıl bir yer

Narcos nerede çekiliyor? Kolombiya’nın başkenti Bogota’dan sonra ikinci büyük kenti olan Medellin’de çekilen dizi, yemyeşil tabiatı ile göz kamaştırıyor. Medellin Kolombiya’nın kuzey batısında yer alan Aburra Vadisindeki Porce Irmağı’nın kıyısında kurulmuş bir kenttir. İki sıra dağın arasında kurulmuş bu kentin gecekondu mahalleri dağ yamaçlarına doğru yoğunluktadır. Dağın çok üstlerinde olan mahallelere iseteleferik ile ulaşılmaktadır. Narcos nerede çekiliyor?

Escobar için Medellin’in önemi

Narcos Escobar’ın büyüdüğü, ayak bastığı, uyuşturucu imal ettiği ve sattığı yerlerde çekiliyor. Yani Escobar’ın kendi memleketinde. Ne yaşarsa yaşasın, ne kadar köşeye sıkışırsa sıkışsın, ayrı kalmayı hiç düşünmediği memleketinde. Yaptığı zehir tüccarlığı ve döktüğü kanlar ile kötü bir üne sahip, kurduğu sosyal tesisler ve halka yaptığı yardımlarlaysa halkın sevgisini kazanmış biri. Sonuçta Escobar yakalanıp öldürülüyor; fakat uyuşturucu ticareti başka yerde başka baronlar ile devam ediyor. Narcos dizisinin yeni serisi Meksikada çekildi, yeni bölümlerde polisler yine zehir tüccarlarının peşinde.