Mucize 2 Aşk Filmi Nerede Çekildi?

Mucize 2 Aşk Filmi Nerede Çekildi?

 Belki de Mahsun Kırmızıgül’ ün unutulmayacaklar arasına giren, ilk bölümü olan Mucize ile Türk izleyicisinin göz pınarlarını kurutan filmin devamı olan Mucize 2 Aşk Filmi 6 Aralık 2019 tarihinde sinema severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Filmde bizce en çok dikkat edeceğiniz kısımlardan biride kostümlerdir. 7000 den fazla kostüm sadece bu film için hazırlanmış.

 

Mucize 2 Aşk Filmi Nerede Çekildi?

 Mahsun Kırmızıgül, Türkiye’ nin 1960’ lı yıllarını yansıtabilmek için özellikle Marsilya Meydanı olarak bilinen, İzmir’ in güzel ilçesi olan Yeni Foça’ nın en güzel noktalarından birinde çekimlerine başlanmış. Filmi izlerken o dönemde gördüğümüz taş duvarlara asılan çeşitli afişler görebileceğiniz gibi aynı zamanda meydana kurulan seyyar Pazar tezgahlarını da görebileceksiniz.

  Mucize 2 Aşk filmi için aynı zamanda çekim noktasında düşünülmüş bir diğer nokta ise, Kars ilimizdir. Kars ilimizin tercih edilme sebebi zaten filmin ilk bölümü olan Mucize filminde de göreceğiniz üzere, gerek doğal şartları gerekse filmin ekosuna uygun olmasındandır.

 

Mucize 2 Aşk Filmi Konusu Nedir?

  Bir önceki film olan Mucize filminde ki gibi yine bu filmimizin başında da konumuz Kars ilimizde çekildiğini belirttiğimiz bir dağ köyünde başlamaktadır. Hatırlarsanız ilk bölümde Azizin babası ile Mızgin’ in babasının anlaşması sonucu, engelli olan Aziz ile yüreği sevgi ve merhamet dolu olan, köyün en güzel kızı  Mızgin’ in evlilik süreçlerini ve filmin sonunda da fiziksel engelini hem Mızgin’ in sevgisi hem de fizik tedavi ile aşarak iyileşen Azizi seyretmiştik. Tabii burada en büyük desteği veren köyün Öğretmenini de unutmamak lazım. Hani köylerine geldiklerinde Azizi iyileşmiş görüp ağlayan anne baba ile hep birlikte ağlamıştık ya.

  Filme ait fragmanlara baktığımızda bu sefer de ilk bölümde sadece başı olan Aziz ve Mızgin’ in evlilği ile son bölümde iyileşmiş olarak Azizin köye döndüğü kopuk olan kısmın hikayesi anlatılıyor.

  Aziz nasıl iyileşmiş bunu göreceğiz hep birlikte. Mizgın kocası Aziz için nelere göğüs germiş? Doğup büyüdükleri Coğrafyadan farklı bir yer olan Batı’ da bir ilçede, insanların hoşgörüden uzak Aziz ve Mızgin’ le alay edercesine onlara kötü davranmalarına karşın, birbirini deli gibi seven iki insanın oradaki insanlara Sevgi dersi vermelerini anlatan bir dram seyredeceğiz.

  Filimden sonra yorumlarınızı bekliyoruz.

 İyi Seyirler…

Mucize 2 Aşk Filmi Oyuncuları Kimlerdir?

Aziz: Mert Turak

Fikret Kuşkan

Biran Damla Yılmaz

Erdal Özyağcılar

Cemile: Şenay Gürler

Sinan Çalışkanoğlu

Bozat: Mahsun Kırmızıgül

Beren: Melis Sezen

Nevzat: Metin Yıldız

Şemsettin: Nazmi Kırık

Zeko: Mehmet Zekeriya Karakaş

Rinde: Dilek Denizdelen

Sare: Berivan Kahraman

Haydar: Ali Sürmeli

Muhtar Davut: Erol Demiröz

Hazar: Meral Çetinkaya

 

Mucize 2 Aşk Filmi Yönetmen ve Kadrosu Kimlerdir?

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül

Senaryo: Mahsun Kırmızıgül

Yapım: Murat Tokat

Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan

Kurgu: Deniz Kayık

Kurgu: Hamdi Deniz

Sanat Yönetmeni: Fırat Yünlüel

Kostüm Tasarımcısı: Baran Uğurlu