Kraliçe Lear Filmi Nerede Çekildi?

Kraliçe Lear Filmi Nerede Çekildi?

 Gerçek bir hikayeden uyarlanmış, Belgesel tadında bir yapıt olmuş. Özellikle toplumuzda kadınlarımızın neler başarabileceğini gözler önüne sermiş görünüyor. Üstelik bu başarıları sadece büyük şehirlerde ve okumuş kadınların değil, toplumda her kesimde bulunan kadınların yapabileceğini gösteren bir eser göreceksiniz.

Kraliçe Lear Filmi Nerede Çekildi?

15 Kasım 2019 tarihinde izleyicisiyle buluşacak Kraliçe Lear filmi, Mersin ilimizin Toroslar ilçesine bağlı, doğal güzellikleri ve iklimiyle kendine hayran bırakan Arslanköy’ün de çekilmiştir.

 

Kraliçe Lear Filmi Konusu Nedir?

 Sene 2000’ li yılların başıdır. Arslanköy Tiyatro ekibini Toroslar bölgesinde bir avuç köylü kadın her türlü zorluğa karşı kurmayı başarmıştır.

 Kendilerini ifade eden oyunları sergilemeye başlayan kadınlar ise artık hayatları değiştiren bu süreçte büyük bir sıçrama yapmak ve bu tiyatro gösterilerini başka köylerde de sergilemek istemektedirler.

  Tam bu sırada akıllarına çok değişik bir düşünce gelir. Bu şekilde ilk defa oluşturulan bir Tiyatro ekibi için belki de çok büyük ve bir o kadarda riskli bir oyun sergileme kararı alırlar.

 Shakespeare’ın ünlü eseri olan Kral Lear oyununu oynamaya karar verirler. Önce bulundukları köyden başladıkları oyunu sergileme süreçleri yavaş yavaş diğer çevre köylerde de sergilemeye kadar gitmeye başlamıştır bile.

 Oyunla o kadar iç içe girmişlerdir ki artık Kral Lear ile karışmış dünyaları olmuştur.

 Güzel bir Türk Sineması örneği ile karşılaşacağınıza eminiz.

 Şimdiden İyi Seyirler.

 

Kraliçe Lear Filmi Oyuncuları Kimler?

Behiye Yanık

Cennet Güneş

Ümmü Kurt

Fatma Fatih

Zeynep Fatih

Hüseyin Arslanköylü

 

Kraliçe Lear Filmi Yönetmeni Kim?

Yönetmen: Pelin Esmer

Yapımcı: Pelin Esmer – Dilde Mahalli – Barış Bıçakçı – Eda Arıkan – Feride Çiçekçioğlu

Kurgu: Pelin Esmer – Eren Aksu