Kardeş Çocukları nerede çekiliyor ?

Kardeş Çocukları nerede çekiliyor ?

Kardeş Çocukları Çekim Yeri

Kardeş Çocuklarının yönetmenliğini Faruk Teber üstlenmiştir. Ekranlara gelen yepyeni dizi Kardeş Çocukları, ilk bölümü ile izleyenlerin karşısına çıktı. Bu ilk bölümü ile de oldukça ilgi gören Kardeş Çocukları, izleyenlere birbirine düşman iki kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Yine oldukça başarılı bir kadroya sahip olan Kardeş Çocukları, reyting rekorlarını kıran dizilerle yarışmaya hazırlanıyor. Gerek konusu gerekse oyuncuları ile ilgili birçok konuda merakta kalan izleyici ilk bölümü izlemek için ekranlara dikkat kesildi. İzleyici tarafından en çok merak edilen konulardan biri olan Kardeş Çocukları çekim yeri nerede olduğu ise İstanbul olarak öne çıkıyor.

 

Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Orijinal boyut için bu çubuğa tıklayınız. (770x493px)

Kardeş Çocukları çekim yeri

İstanbul’un farklı farklı birçok semtinde çekimlerin yapıldığı bu dizi için daha çok Taksim ve Polonezköy tercih edilmektedir. Ayrıca dizide yer alan Ümran karakterinin de köyünün Şile civarlarında olduğu söylenmektedir. Dizinin çekim yerleri hakkında birçok bilgi bulunsa da kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Dizide adı geçen Karalılar Köyü nerede diye merak edenler için o köyde yaşayanlardan elde edilen bilgilere göre gerçekte İstanbul’da, Şile Ağva Çataklı köyüdür.

Kardeş Çocukları Dizisinde Yaşananlar

Kardeş Çocukları dizisi konusu ile bekleyenlere büyük merak uyandırdı. Kardeş Çocukları çekim yeri İstanbul olarak belirtilmiş olan dizi uzun yıllar önce birbirine düşman olarak ayrılmış iki kız kardeşi konu almaktadır. Ümran, kızı Hayat ile birlikte normal bir köyde yaşamını sürdürmektedir. Umay ise geçmişi unutmuş kızı Hayal ve eşi Reşat ile varlık içinde yaşamaktadırlar. Yıllar sonra karşı karşıya gelen bu iki kız kardeş tüm düzeni alt üst edecek bu karşılaşma en çok Yıldırım’ı sarsacaktır.  Kadına şiddet konusunu işleyen bu dizi fiziksel şiddetin yanı sıra psikolojik şiddetten de bahsetmektedir.  Asıl olay ise yıllar sonra kardeş çocuklarının aynı kaderi paylaşması olacaktır. Umay’ın kızı Hayal ve Ümran’ın kızı Hayat aynı adama aşık olacaktırlar. Yıllar önce annelerinin paylaştığı kaderi kızları da paylaşacaktır.

 Kardeş Çocukları Dizi Kadrosu

Dizi severlerin merakla beklediği Kardeş Çocukları kadrosunda; Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Evrim Doğan, Nur Fettahoğlu, Engin Altan, Batuhan Ekşi, Nilay Erdönmez, Furkan Andıç, Afra Saraçoğlu, Murat Daltaban, Alara Turan gibi oldukça başarılı ve yetenekli isimler bulunmaktadır. Kardeş Çocukları çekim yeri İstanbul olarak belirlenmiş olup konu ve oyunculara göre yan ilçelere kayabileceği söylenmektedir.