Hababam Sınıfı Yeniden Nerede Çekildi?

Hababam Sınıfı Yeniden Nerede Çekildi?

  Hepimiz her defasında yenisi yayınlanan Hababam Sınıfı filimlerinde 1975 yılında çekilen ve aklımıza kalan tadı arıyoruz. Fakat 1975 - 1983 arasından sonra çekilen devam filmlerinde maalesef ki o tadı alamadığımız bir gerçektir.

  2019 yılında vizyone giren bu yeni filmde ise sanki ilk filmin tadına yaklaşmışlar gibi geldi bize. Buna en büyük etkenler biride, oynadığı tüm filmlerde kaliteyi de yanında götüren Altan Erkekli olsa gerek. Usta oyuncu bu sefer yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı birazda riskli bir iş yaparak Hababam Sınıfı Yeniden senaryosunda yerini almış.

  Özünde yine aynı Hababam Sınıfı mantığını barındırsa da bu sefer başrol olan hocamız ve filmin çekildiği lise farklı. Tabii yeni nesle de hitap edecek şekilde uyarlanmış.

  Hababam Sınıfı Yeniden Filminin Konusu Nedir?

 Aradan uzun yıllar geçtiğinden artık yeni versiyon Hababam Sınıfı filminde de yeni jenerasyona hitap etmesi beklenirdi ki aynen bu şekilde bir senaryo karşımıza çıkmış durumda.

  Yeni Öğretmenlerin gelmesine alışık olan Hababam Sınıfının haylaz öğrencileri, yeni öğretim yılında karma eğitime geçilmesi ile sınıflarına katılan kız öğrencilerle uğraşmaya başlarlar.

  Önceleri birbirleriyle hiç geçinemiyorken sonraları değişik olaylarla araları düzelmeye başlayan öğrencilerin ve öğretmenlerinin arasında geçen komedi yüklü olayları anlatan film için siz sinema severlerin yorumlarını bekliyoruz..

   Hababam Sınıfı Yeniden Filmi Nerede Çekildi?

 Yıllar önce Özel Çamlıca Lisesi olarak bilinen ama asıl adı Adile Sultan Kasrı olan mekan da değil de, aynı havayı yaratmak adına İstanbul Kadıköy’ de bulunan Kadıköy Lisesinde çekilmiştir.

  Çekimleri 45 gün gibi iyi bir sürede biten film hem sinema perdesinde hem de tv ekranlarında izleyicisiyle buluşmuş durumda.

 

  Hababam Sınıfı Yeniden Filmi Yönetmen Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Yönetmen: Doğa Can Anafarta

Senarist: Evren Erdoğan – Ayşe Balıbey Tanıl

Yapımcı: İlker Şahin

Mehmet Hoca: Altan Erkekli

La Minör Bülent: Toygan Avanoğlu

Buckingham Huriye: Hande Katipoğlu

İsot Kamil: Sadi Celil Cengiz

Yakışıklı: Yusuf Çim

Didem: Özge Özacar

Racon Faruk: Giray Altınok

Duba Nuri: Sami Aksu

Format Hasan: Fırat Albayram

Ayça: Irmak Aydın

Düzgün Ömer: Mustafa Karaoğlu

Düldül: Hasan Say

Dudu: Hülya Duyar

Lütfullah: Osman Alkaş

Beton Fikret: Deniz Yeşil Mavi

Sıfırcı Bedaat: Nural Demirhan

Bekçi: Vural Ceylan