Fırıncının Karısı Filmi Nerede Çekildi ?

Fırıncının Karısı Filmi Nerede Çekildi ?

 Eylül 2019 tarihinde vizyona giren filmin oyuncularını eminiz hepiniz Tv ekranlarındaki Showlarından tanıyorsunuz.

  Gerek usta oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan’ın “Çok Güzel Hareketler Bunlar” yapımından gerekse yine usta oyunculardan Ali Sunal’ın yönetmenliğinde “Güldür Güldür Show” ’dan tanıdığımız oyunculardan oluşan kadro, gerçekten harika bir işe daha imzasını atmış görünüyor.

 

Fırıncının Karısı Filminin Oyuncu Kadrosunu Tanıyalım…

 Belirtelim ki filmin yönetmeni “ Ulan İstanbul” ve “ Leyla ile Mecnun” dizilerini başarıyla yöneten aynı zamanda “ Kış Güneşi” , “ Baba Candır” , “ Bir Aşk Hikayesi” filmlerinin de yönetmen koltuğunda gördüğümüz Murat Onbul’ dur. Özellikle reklam filmlerinde adından başarıyla söz ettiren yönetmen son 10 yılda aranılan yönetmen olmayı başarmıştır.

 Filmimizin senaristi ise, özellikle Tiyatro alanında bir çok oyunu hem yazan hem de yöneten kimliğiyle sektörde adını duyuran Murat Taşkent’tir.

Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Murat Onbul

Senarist: Murat Taşkent

Yapımcı: Mahmut Kayımtu – Ertuğrul Fındık

Yapım: Two Yapım

Fırıncı Mustafa: Alper Kul

Ferdane: Büşra Pekin

Ramazan: Korhan Herduran

Vahdi Hoca: Beyti Engin

Hacer: Seda Türkmen

Sucu İsmail: Ferdi Sancar

Ayça Koptur

 

Fırıncının Karısı Filminin Konusu Nedir?

 Filmimizin ana teması Türk Sinemasında çok görmediğimiz “define” arayışıyla başlamaktadır. Tam da bu noktada olaylar karışmaya başlar ve film ana kişiler olan, Fırıncı Mustafa, karısı Feride, Ramazan ve sucu İsmail arasında geçmektedir.

 Bu kadar komedi oyuncusunun bir araya gelmesiyle tabiki filmimizde komedi yumağı halini alıyor. Fırıncı Mustafa sürekli olarak karısı Ferdane’den gizli kapaklı, arkadaşı sucu İsmail ile bir işler karıştırmaktadır ve Ferdana bu durumdan iyice şüphelenmeye başlamıştır.

  Sucu İsmail’in yatalak olan babasının yerini bildiği defineyi bulmak için günlerce uğraşan Mustafa ve İsmail’in yolu, Vahdi Hocaya düşer. Definenin bulunabilmesi için Hocanın yaptığı büyü ile işler iyice karışmaktadır.

  Bundan sonrasını izleyicilerimizin yorumlarına bırakalım.

 İyi Seyirler…

 

 

 

 

Fırıncının Karısı Filmi Nerede Çekilmiştir?

Belki de filmde en dikkat çeken noktalar biride 18 plakalı araçlar olsa gerek. İzleyiciye Çankırı ilimizde çekilmiş havası verilse de, aslında filmimiz İstanbul il sınırları içinde çekilmiştir.

  Fırıncının Karısı Filmi için İstanbul’da az da olsa kalan güzel ve sade mekanlar tercih edilmiş. Özellikle Sarıyer ve Üsküdar ilçelerinin şehir hayatından uzak kalmayı başarmış olan kısımlarında çekilmiştir.