Elveda Filmi Nerede Çekildi?

"Çinli insanlar şöyle der; kanser olduysanız, ölürsünüz. Ama sizi öldüren kanser değil, korkudur."

Elveda Filmi Nerede Çekildi?

Elveda Filmi Nerede Çekildi?

 24 Ocak 2020 tarihinde vizyona girecek olan Elveda filmi Çin ve Abd ortak yapımı olmasından dolayı, çekim alanları yine bu iki ülkenin değişik yerlerinde tamamlanmıştır.

Elveda Filmi Konusu Nedir?

 New York şehrinde yaşayan üç kişilik Çinli bir ailenin başlarından geçen dramatik bir hikaye karşımıza çıkıyor.

 Bu Çinli ailenin büyükleri olan büyük annelerinin ölümcül hastalıklarını öğrenmeleriyle farklı bir boyut kazanan filmde, aile bireylerinin içinde bulundukları psikolojik durumları seyredeceğiz. Billi babaannesinin Nai Nai’nin bu hastalık haberini almaya hazır değildir. Nai Nai ile Billi’nin arasında çok sağlam ve bir o kadarda özel bir bağ bulunmaktadır. Bu bağdan dolayı Blli’ye bu acı haberi, Billi’nin anne ve babası kendisine nasıl haber vereceklerini bilememektedir.

 Billi’ye bu haberi vermek istemeyen anne ve babası ise Çin’de düğüne gideceklerini söyleseler de, Billi düğününün kuzeninin düğünü olduğunu öğrenince kendisi de gitmeye karar verir. Anne ve babasının hemen arkasından Çin’e gitmeye karar verir. Batı kültürüyle büyüyen Billi’nin babaannesinin doğu kültürüyle karşılaşmasının ve aile bireylerinin ölüm haberini nasıl vereceklerinin kararsızlığını yaşarlarken, Billi ise ısrarla babaannesinin bu haberi öğrenmesi gerektiğini savunmaktadır.

 Bu süreçte ise Doğu ve Batı kültürlerinin bir nevi karşılaştırılması içinde aile bireylerinin dramatik hikayelerini göreceksiniz.

 İyi Seyirler.

Elveda Filmi Oyuncularını Tanıyalım

Nai Nai: Shuzhen Zhao

Billi: Awkwafina

Suze: X Mayo

Lu Hong: Little Nai Nai

Haiyan: Tzi Ma

Lu Jian: Diana Lin

Shirley: Becca Khalil

Doctor Song: Jim Liu

Elveda Filmi Yönetmeni Kim?

Yönetmen Ve Senarist: Lulu Wang

Yapımcı: Daniele Melia – Marc Turtletaub – Peter Saraf – Andrew Miano – Chris Weitz – Jane Zheng – Lulu Wang

Yapım: Big Beach Films – Depth Of Field – Seesaw Productions

Türk Dağıtımcı: Bir Film