Çukur dizisi nerede çekiliyor ?

Çukur Toprak Dedeyi Unutmadı!!!

Çukur dizisi nerede çekiliyor ?
Çukur dizisi nerede çekiliyor ?

Son dönemlerde çok fazla kitleyi ekran başına bağlayan Çukur dizisi hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız…
Televizyon ekranlarında yayınlanmadan önce, bir çok reklam kanalında hazırlanılan afiş ve üzerinde “herkes bir gün mutlaka Çukura geri döner”  tanıtım yazısıyla Türk izleyicisinin diline pelesenk olan dizinin senaristliğini Gökhan Horzum yönetmenliğini ise Sinan Öztürk yapmaktadır. Ay Yapım tarafından yapılan dizinin yapımcısı ise Kerem Çatay’dır.
Yapım yılı: 2017
Çukur Dizisinin Oyuncuları ve Dizideki İsimleri Nelerdir?
Esas oğlan Yamaç Koçovalı: Aras Bulut İynemli
Sena: Dilan Çiçek Deniz
İdris Koçovalı: Ercan Kesal
Sultan Koçovalı: Perihan Savaş
Kahraman Koçovalı: Mustafa Üstündağ
Selim Koçovalı: Öner Erkan
Cumli Koçovalı: Necip Memili
Muhittin: Nebil Sayın
Meliha: Şenay Gürler
Vartolu: Erkan Kolçak Köstendil
Aliço: Rıza Kocaoğlu
Celasun: Kubilay Aka
Emmi: Kadir Çermik
Ayşe: İrem Altuğ
Saadet: Boncuk Yılmaz
Metin: Cem Uslu
Kemal: Uğur Yıldıran
Meke: Aytaç Uşun
Karaca: Ece Yaşar
Medet: Mustafa Kırantepe

Mevcut Oyuncularla birlikte 3. Sezonda Çukur Dizisine yeni katılacak olan oyuncuları merak etmediniz mi ?
 Sizin için yeni katılan oyuncuların bilgilerini de sunuyoruz.
Çizgili Kenan: Hayati Akbaş
Çocuk Oyuncu: Erden Eren Ayaş
Ali Çoban - Aliço’nun Babası: Salih Kalyon
Makbule: Meral Çetinkaya
Duygu: Gizem Ergün
Kutay: Lorin Merhart
Fadik Kurtuluş: Nur Sürer
Nehir: Hazal Subaşı
Efsun: Damla Sönmez
Cüneyt: Onur Yar

Belki de Çukur dizisi hayranlarını üzecek kötü haber ise, usta oyunculuğuyla bir çok diziyi sevdirmiş Ercan Kesal ( İdris Koçovalı) ‘ in 3. Sezonda senaryoda boşluk kalmadığından sözleşmesinin yenilenmemesi ve mevcut senaryo gereği Yamaç tarafından öldürülerek diziden ayrılmasıdır.
Çukur dizisinin ana karakter oyuncularının hepsi bir çok dizi ve filmde oynamış, adından saygıyla söz ettirmeyi başarmış usta karakter oyuncularıdır. 
 3 sezondur hemen hemen herkesi ekran başına bağlayan Çukur dizisinin konusu ise dizinin adından da anlaşılacağı üzere ismi hayali olan Çukur isimli semtte geçmektedir. Özellikle gençler arasında hızla yayılan o meşhur “dövmeleriyle” başlayan hikaye, Koçovalı mahallesinde ve mahalle içinde yer alan mekanlarıyla popülerliğini sürdürmeyi başarmıştır.
 Koçovalı ailesinin semte olan hakimiyeti ve en önemli kuralları olan “uyuşturucuya hayır” sloganlarıyla başlayan yolculuk zamanla farklı bir grubun semte hakim olma çabası ve Koçovalı ailesinin tüm fertlerinin bu gruba karşı, bozulan düzeni yeniden sağlamaya çalışmalarının hikayesini anlatmaktadır. 
 Tabii ki dizide sadece Koçovalı ailesinin Çukur’da sergiledikleri mücadeleden bahsedilmiyor. Dizinin esas oğlanı Yamaç ile Sena’nın birbirlerine duydukları o derin aşk ve tüm sıkıntılara rağmen kavuşma çabaları da izleyicinin sonraki bölümleri merakla beklemelerini sağlamaktadır.
Dizinin tüm bölümleri diğer bir çok dizi ve filmlere de ev sahipliği yapan, içinde bir çok tarihi ve kültürel zenginlikleri barındıran ve İstanbul’da adından Vintage ruhunun görülmesi için en uygun yer olarak söz ettiren Balat sokaklarında çekilmektedir.
 Gerek Çukur dizisinden dolayı gerekse Balat semtinde çekilen diğer dizilerden dolayı günden güne popülerliği artan bölgeye çok sayıda ziyaretçi akın edip, dizilerin çekildiği mekanların, sokakların ve işletmelerin gerçek olup olmadığını öğrenmek istiyor. Unutmadan, bazı rehberler bu bilgileri daha rahat öğrenebilmeniz için turlar düzenliyorlarmış.
 Bir gün yolunuz Balat’a düşerse, Çukur Kıraathanesin de bizim için bir bardak demli çay için….

Çukur dizisinin çekildiği semt olan Balat’ın haritadaki konumu.