Bal Ülkesi Filmi Nerede Çekildi?

Doğal dengeyi korumak adına mücadele eden Hatice'yi göreceksiniz...

Bal Ülkesi Filmi Nerede Çekildi?

Bal Ülkesi Filmi Nerede Çekildi?

 31 Ocak 2020 tarihinde yabancı film kategorisinde vizyona girecek olan Bal Ülkesi filminin tüm sahneleri Makedonya’da çekilmiştir.

Bal Ülkesi Filmi Konusu Nedir?

 Bal Ülkesi filmi Makedonya’da arıcılık işini yapan bir ailenin başından geçen olaylara odaklı bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor.

 Balkanların dağlık bir bölgesinde yaşamına arıcılık yaparak devam eden Hatice, hasta olan annesiyle birlikte suyu, yolu ve elektriği olmayan bir dağ evinde yaşamaktadır. Hatice, tek başına eski geleneklere uyarak yetiştirdiği arılarıyla her zaman konuşur ve onlara şarkılarda söylerken, aynı zamanda adet olduğu üzere yetiştirip ballarını aldığı arılarına da o ballardan haklarını vermektedir.

 Hatice bir gün yaşadığı bu bölgenin arıcılık yapmaya ve doğal bal almaya çok elverişli olduğunu fark eden göçebe arıcıların gelmeye başladığını fark eder. Göçebe arıcıların gelmesi, hem Hatice’nin ve annesinin yaşamını olumsuz yönde etkiler hem de doğal dengenin bozulmasına zemin hazırlar.

 Hatice ise iyiden iyiye bozulmaya başlayan doğal dengenin yeniden eskisi gibi olması için zorlu bir mücadeleye girecektir.

 Bakalım bu zorlu mücadelenin sonunda Hatice doğayı koruyabilecek mi?

 İyi Seyirler…

Bal Ülkesi Filmi Oyuncularını Tanıyalım

Hatidze Muratova

Nazife Muratova

Hussein Sam

Ljutvie Sam

Bal Ülkesi Filmi Yönetmeni Kim?

Yönetmen: Tamara Kotevska – Ljubomir Stefanov

Senaryo: Ljubomir Stefanov – Tamara Kotevska

Yapımcı: Atanas Georgiev

Türk Dağıtımcı: Başka Sinema