Atiye Dizisi Nerede Çekiliyor?

Göbeklitepe'de geçen ilginç bir hikaye... Atiye...

Atiye Dizisi Nerede Çekiliyor?

Atiye Dizisi Nerede Çekiliyor?

 Hepimizin merakla beklediği, güzel oyuncu Beren Saat’in başrolünü oynadığı Atiye dizisi, başta İstanbul olmak üzere, Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde değişik noktalarda çekimi devam etmektedir.

  Netflix’te yayınlanmaya başlayan dizi toplam 8 bölümden oluşmaktadır. Özellikle Göbekli Tepe sahneleriyle sizi kendisine hayran bırakacak…

Atiye Dizisi Konusu Nedir?

 Türk Sinemasında son zamanlarda karşımıza çıkan ender güzellikteki dizilerden biridir diyebiliriz Atiye için. Gerek oyuncuları gerekse hikayelerin geçtiği noktalar olarak belki de Türkiye’mizin tanıtılması için bir kapı daha aralamış olması yönlerinden kaçırmamanız gereken bir dizi olmuş.

  Atiye hem ailesi hem de sevgilisi Ozan ile mutlu bir hayatı olan genç ve güzel bir ressamdır. Atiye her türlü Coğrafyayı gezmeyi seven bir gezgindir de aynı zamanda. Atiye’nin yolu bir gün Şanlıurfa’ da Dünya’nın en eski tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe’ye düşer.

 Göbeklitepe’de Atiye’yi gören Arkeolog Erhan, Dünya’nın en eski tapınağı ile Atiye ile arasında mistik bir bağlantı olduğunu keşfeder. Bu bağlantı aslında bir semboldür.

  Bu antik tapınakta geçmişini aramaya başlayan Atiye, zamanla gerçekler ve ruhani boyutlar arasındaki her şeyi sorgulamaya başlayacaktır.

 İyi Seyirler dileriz….

 

Atiye Dizisi Oyunları Kimler

Atiye: Beren Saat

Mehmet Günsür

Metin Akdülger

Melisa Şenolsun

Başak Köklükaya

Civan Canova

Tim Seyfi

Meral Çetinkaya

 

Atiye Dizisi Yönetmeni

Yönetmen: Onur Güvenatam

Senarist: Jason George – Nuran Evren Şit – Fatih Ünal

Uyarlanan Eser: Karakalem – Dünyanın uyanışı – Şengül Boybaş