Arog Filmi Nerede Çekildi

Arog Filmi Nerede Çekildi

Sinemada komedi türü oldukça eskiye dayanmaktadır. Türk sinemasında gelişimini sürdüren komedi türü en çok sevilenler arasındadır. Ülkemizde ilk sinema filminin görüldüğü yıllardan itibaren komedi türü bir hayli sevilmiştir. Filmlerde işlenen konular toplumsal gelişime göre şekillenmiştir. 1990’lı yıllara kadar geleneksel tarzda çekilen komedi filmleri 2000’li yıllardan sonra kendi gelişimini ele almış ve o yıldan itibaren ilerlemesine devam etmiştir. Günümüzde de en çok sevilen türler arasında olan komedi filmlerinde farklı fikirler ele alınmaktadır. Bu filmler arasında gösterilen Cem Yılmaz’ın Arog filmi farklı konusu, çekim alanları ve karakterleri ile oldukça sevilmiştir.

Arog Filmi

İlk gösterimi 2008 yılında olan Arog filmi, Cem Yılmaz imzalı Gora filminin devamı niteliğindedir. Komedi filmine farklı boyut getiren filmde ilginç mizah örnekleri bulunmaktadır. Fantastik ve komediyi birleştiren filmde taş devri görüntüsü izleyenlere sunulmuştur. Bu görüntüyü güzel bir şekilde yansıtan filmin çekimleri Afyonkarahisar’ın Frig Vadisi’nde yapılmıştır. Frig vadisinin muhteşem yapısı, düz alanları, su kuyuları, içinde bulundurduğu mağaraları izleyenleri eski zamanlara götürmüş ve istenilen duyguyu yansıtmıştır.

Arog Filmi Konusu Ve Oyuncuları

Cem Yılmaz tarafından yazılan Arog filminin yönetmenliğini Ali Taner Baltacı ve Cem Yılmaz yapmıştır. Arog filminin konusu: Halı satan bir esnafı canlandıran Arif’in Gora filminde başlayan hikayesinin devamında, bir milyon yıl öncesine Taş Devrinde bulunan Gora gezegenine gitmesini ve oradan günümüze dönmesi canlandırılmıştır.

Arog filmi oyuncuları:

  • Arif: Cem Yılmaz,
  • Ceku: Özge Özberk,
  • Doktor ve Karga: Zafer Algöz,
  • Taşo: Ozan Güven
  • Dimi: Özkan Uğur
  • Mimi: Nil Karaibrahimgil

Bunların dışında Metin Keçevi, İlker Ayrık ve Ethel Mulinas ile başarılı bir film ortaya çıkarılmıştır.