Arif V 216 Filmi Nerede Çekildi?

Arif V 216 Filmi Nerede Çekildi?

Arif V 216 Filminin Konusu Nedir?

Hiç şüphesiz Cem Yılmaz Arif karakterini Türk İzleyicisine G.O.R.A filmi ile çok sevdirdi. Bildiğiniz gibi G.O.R.A filmi 2004 yılında yayınlanan ve şu anda son bölümü olan Arif V 216’nın başlangıcıydı. Cem Yılmaz serinin bu filminde gerçekten karakterlerin tamamını ustaca yapılan dekorların içinde yeniden hayata döndürmüş gibiydi diyebiliriz.

 1970 ve 1980’li yılları hatırlayanlar filmde kullanılan dekorlarla, döneme damgasını vuran sanatçıların filme ne kadar değer kattığını daha rahat anlayacaklardır.

  Aslında Filmimizin konusu, 216’nın yaşadığı gezegenden Dünyaya Arif’in yanına gelerek “İnsan gibi yaşamak” istemesiyle başlamaktadır. Bundan sonraki süreçlerde hem Arifin hem de 216’nın başına gelen komedi yüklü ve ince esprilerle bezenmiş, ustaca dekore edilmiş mekanlarda geçen olaylarla devam etmektedir.

  Her ne kadar İnsansı görünümü olsa da 216’nın robot olduğu ortaya çıkmaya başlar ve bunu ilk anlayan ise ünlü bir oyuncak firmasının sahibi olan iş adamıdır. 216’yı koplayarak “geleceğin oyuncağı” mantığıyla herkese satmayı planlamaktadır. Ama bunun için önce 216’nın Arif’le arasını açmaya çalışacaktır.

   Sonrası mı?

  Zeki Müren, Ajda Pekkan, Sadri Alışık, Ayhan Işık, Filiz Akın, Ediz Hun, Cüneyt Arkın … Türkiye’ye bir dönem damgasını vurmuş ve hala adından saygı ile söz ettiren usta sanatçılarından ve dönemin çok yerinde kullanılmış dekorlarına varana kadar çok hoş süprizlerle karşılaşacaksınız.

  Değerli yorumlarınızı bekliyoruz…

  İyi Seyirler.

 

Arif V 216 Filminin Teknik Ekibinde Kimler Var?

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Senarist: Cem Yılmaz

Yapımcı: Cem Yılmaz

Müzikler: İskender Paydaş

Görüntü Yönetmeni: Jean-Paul Sersin

 

Arif V 216 Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Arif Işık: Cem Yılmaz

Ceku Işık: Özge Özberk

216: Ozan Güven

Garavel: Özkan Uğur

Pembeşeker: Seda Bakan

Besim: Zafer Algöz

Pervin: Ahu Yağtu

Cüneyt Arkın: Murat Arkın

Filiz Akın: Maria Anastasiyeva

Sadri Alışık: Mert Fırat

Cambaz Ömer: Kerem Alışık

Ayhan Işık: Şükrü Özyıldız

Zeki Müren: Şevket Çorumlu

Ajda Pekkan: Farah Zeynep Abdullah

Erşan Küneri: Cem Yılmaz

Taksici: Mustafa Sandal

Sezar: Muhittin Korkmaz

 

Arif V 216 Filmi Nerede Çekilmiştir?

  Gişede hatırı sayılır bir başarı elde eden Arif V 216 filmi İstanbul’un değişik kesimlerinde, yaklaşık 150 kişilik bir ekiple çekilmiştir.

  Gerek zamana uygun olması gerekse tarihi dokularıyla tamda bu film için biçilmiş kaftan olan, Sirkeci, Büyükada, Çerkezköy ve Yeniköy yerleşim birimleri kullanılmış. Aynı zamanda bazı sahneleri içinde, Beykoz Kundura Fabrikası ile Platoları ile bir çok filmde yer alan Ümraniye bölgeleri de kullanılmış.