Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi Filmi Nerede Çekildi?

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi Filmi Nerede Çekildi?

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi Filmi Nerede Çekildi?

 

 6 Aralık 2019 günü Türk izleyicileriyle buluşacak olan, Dram ve Tarihi türündeki Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi Filmi, Fransa’nın çeşitli bölgelerinde çekilmiştir.

 

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi Filmi Konusu Nedir?

 

  Zaman 18.yy’lı gösteriyordu. Heleoise isimli genç bir kızın potresini yapmakla görevlendirilen Marianne istemeyerekte olsa bu görevi kabul etmişti.

 

  Marianne başarılı bir ressamdı ve bu başarısının arkasında belki herkesten uzak bir adada yaşaması gösterilebilirdi. Heleoise ise yaşadığı bölge olan Britanya’ da manastırdan yeni ayrılmış ve evlenmek üzere olan bir kızdı.

 

  Marianne’ ye Heleoise’ nin düğün potresini yapma görevi verilmişti. Yalnız bunu yaparken Heleoise’ nin hiç bir şekilde haberi olmayacaktı bu potreden. Marianne bu süreçte önce Heleoise’ nin hareketlerini, mimiklerini, günlük hayatında neler yaptığını takip etmekle başladı işe.

 

   Zaman geçtikçe arkadaşlıkları başlamış oldu. Tabi bu arada Heleoise hala kendisinin düğün potresini gizlice yapmakla görevlendirilen Marianne’ nin asıl amacını bilmiyordu. Bu arkadaşlık ikisi arasında, içinde bulundukları yalnızlıklarında etkisiyle tuhaf bir yakınlaşma halini almaya başlamıştı bile.

 

  Marianne gündüzleri güzel vakit geçirdiği Heleoise’ nin yapacağı potresi için tüm detaylarını kafasına yazarken akşamları da tüm bu detayları potreleştirmeye başlamıştı bile.

  Bu güzel zamanlar Heleoise’ nin evlenmeden önceki en güzel vakitleri olacakır.

  İyi Seyirler dileriz.

 

 

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi Filmi Oyuncu Kadrosu

Marianne: Noemie Merlant

Héloïse: Adele Heanel

Sophie: Luana Bajrami

La Comtesse: Valeria Golino

Armande Boulanger

Christel Baras

Guy Delamarche

 

 

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi Yönetmeni Kim?

Yönetmen ve Senarist: Celine Sciamma

Yapımcı: Veronique Cayla – Benedicte Couvreur – Olivier Pere

Yapım: Lilies Films