7. Koğuştaki Mucize Nerede Çekildi?

Artık Netflix'te...

7. Koğuştaki Mucize Nerede Çekildi?

7.Koğuştaki Mucize Filmi Nerede Çekildi?

              

Son yıllarda yer aldığı projelerde sergilediği başarılı performanslarından dolayı Türk izleyicisinden tam puan alan, adını hızlı bir şekilde “usta oyuncular” kategorisine yazdıran Aras Bulut İynemli’nin başrolünü üstlendiği 7. Koğuştaki Mucize isimli dramatik filmin vizyona girmesiyle birlikte neredeyse tüm sinema salonları kapalı gişe oynamaya başladı.

Yapım Yılı: 2019

Yapımcı: O3 Medya

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin

 

Birbirinden Değerli Oyuncu Kadrosuyla Sinema Perdesine Giren Filmdeki Oyuncu Kadosu İse;

Memo: Aras Bulut İyinemli

Ova: Nisa Sofiya Aksongur

Mine Öğretmen: Deniz Baysal

Nail Cezaevi Müdürü: Sarp Akkaya

Babaanne: Celile Toyon

Mafya Babası: İlker Aksum

Yarbay Aydın: Yurdaer Okur

Kader Mahkumu: Mesut Akusta

Deniz Celiloğlu

Ferit Kaya

Doğukan Polat

Serhan Onat

Yıldıray Şahiner

Hayal Köseoğlu

 

Peki Akıllara Gelen Soruyu Biz Soralım. Bu Film Bir Uyarlamamı yoksa Özgün Bir Yapım mı?

2013 Yılında Güney Kore’de vizyona giren “Miracle in Cell No. 7” isimli Filmin bizim kültürümüze bir uyarlamasıdır.

 Son yıllarda bir çok örnekte de görebileceğimiz üzere Türk Sineması özellikle Güney Kore sinemasından Türk Kültürüne uyarlama filmleri izleyici karşısına çok başarılı bir şekilde sunmaktadır. Bu örneklerin içine en yakın zamanda Tv ekranlarında da başarılı bir kitleye sahip olmayı başarmış “Mucize Doktor” dizisini söyleyebiliriz.

Neden 7. Koğuş?

Filmimizin başrol oyuncusu Memo ve kendisinin Zihinsel engelli olmasının anlatımıyla başlayan film, kızı Ova için canını bile feda edebilecek bir babanın hikayesini anlatmaktadır.

Belki de filme damgasını vuran, özünde bir çok engelli bireyin anne ve babasının çoğu insandan sakladıkları o cümle damgasını vuruyor… “babam benimle aynı yaşta”. Evet bu cümle bir çok insan için sıradan gelebilir fakat minik bir kızın babasının zihinsel engelli olmasını ve arkadaşlarının babalarından farklı olmasını saklamak için sığındığı bir liman…

Olaylar 1983 senesinde geçmektedir. Egenin şirin bir kasabasında zihinsel engelli Memo’ nun çocuklarca “deli deli kulakları küpeli” demesiyle başlıyor.

Küçük kızı Ova’ ya çanta almak için söz veren Memo, bu çantayı hiçbir yerde bulamaz. Taki küçük bir kızda görene kadar. Tam o sırada küçük kız düşerek ölür ve tüm suç Memo’ya kalır.

İdamla yargılanan Memo ve küçük kızı Ova ile arada kalan Babaannenin arasında geçmektedir.

Tabii unutmadan belirtelim ki Memo hapishane de bir mafya babasının hayatını kurtarır ve bu mafya babası Memo’yu hapistan kaçırmak için harika bir plan yapar…

Filmin süpriz  sonunu anlatmayalım...

 

7.Koğuş Mucize Filmi Nerede Çekildi?

Filme gittiğiniz zaman şivelerden de rahatlıkla anlayabileceğiniz üzere filmimiz Ege Bölgesinin şirin şehri Muğla’nın bir beldesinde çekilmiş.

 

Şimdiden İyi Seyirler…