Organize İşler Sazan Sarmalı Nerede Çekildi?

Organize İşler Sazan Sarmalı Nerede Çekildi?

 Adından da anlaşılabileceği üzere ilki 2005 yılında yine usta oyuncu Yılmaz Erdoğan tarafınca çekilen filmin devamı olan "Organize İşler Sazan Sarmalı" filminin aynı şekilde hem yazan hemde yöneten koltuğunda Yılmaz Erdoğan bulunmaktadır.

 Organize İşler Sazan Sarmalı Filmi'nin konusuna geçmeden önce dilerseniz 2005 yılındaki ilk filmde olmayan yeni oyuncu kadorusunu tanıyalım.

Yapım Yılı:2019

Yapımcı: Necati Akpınar

Ortak Yapımcı: Ki-Yun Lee

Yazan, Yöneten ve Başrol Oyuncusu  Asım Noyan : Yılmaz Erdoğan

Saruhan: Kıvanç Tatlıtuğ

Lerzan: Ezgi Mola

Arıza Rıza: Rıza Kocaoğlu

Nazlı Noyan: Bensu Soral

Taklacı Ziya: Okan Çabalar

İhsan: Güven Kıraç

Kerami: Ahmet Mümtaz Taylan

Ersin: Ersin Korkut

Dombili Hakkı: Erdem Baş

Bahadır: Atakan Çelik

Kunduz. Safa Sarı

Taci: Mahir İpek

Ecem: Ekin Türkmen

Nektar: Cihan Talay

Muko: Hamza Yazıcı

Dile kolay aradan geçen 14 seneye rağmen Yılmaz Erdoğan ve birbirinden değerli oyuncularıyla "Organize İşler Sazan Sarmalı" filmi izleyicisiyle buluşur buluşmaz ilk 3 günde 1 milyon seyirci rakamına ulaşmış ve hatrı sayılır bir rakama erişmişti.

 

Organize İşler Sazan Sarmalı Filminin Konusu Nedir?

 İstanbul'da dolandırıcılık aleminde adını altın harflerle yazdırmış olan Asım Noyan ve ekibinin sazanları nasıl oltaya düşürüdüklerini anlatıyor. Fakat bu bölümde hiç hesaba katmadıkları bir durumla karşılaşıyorlar ki o da; başka büyük bir dolandırıcılık çetesinin Asım Noyan'ın kızı Nazlı Noyan ve nişanlasını dolandırması...

 İşte maceralar tam da bu noktadan sonra başlıyor. Nazlı'nın nişanlısı, içine kapanık ve pısırık bir tiptir. Kendilerini dolandıran adamların eşine ve kendisine zarar vermemesini sağlamaya çalışan Nazlı'nın yolu, hayatını hiç sevmediği babasının yoluyla kesişir ve babasından yardım istemeye razı olur.

 Özellikle Kıvanç Tatlıtuğ'un replikleriyle ünlenen Saruhan karakterini mutlaka seyretmelisiniz.

 

 Organize İşler Sazan Sarmalı Filmi Nerede Çekildi?

 Filmin oyuncularından Bensu Soral'ın sosyal  medya hesaplarını takip edenler mutlaka görmüşlerdir nikah sahnelerini. İşte o nikah sahneleri Beyoğlu Evlendirme Dairesinde çekilmiş.

 Genel olarak çok fazla mekanda çekilmemesine rağmen gözle görülür ve bilindik yerleri sıralayabiliriz çekim noktaları hakkında. Tarihi dokusuyla bir tek İstanbul'un değil nerdeyse tüm Türkiye'nin hayran olduğu Galata semtinden tutunda, bir dönem ünlü olmak için en çok uğrak noktası olan Unkapanın'da, bir çok şarkıya ev sahipliği yapmış Üsküdar'da ve adını rahmetli Barış Manço'nun yaşadığı yer olarak hepimizin bildiği Moda'da çekilmiştir.

 Her ne kadar yayınlandığı tarih itibariyle üzerinden zaman geçsede, içinde Yılmaz Erdoğan imzası olduğundan hala sevilerek izlenen bir filmdir...

 Seyretmeyenlere iyi seyirler dileriz.