KURULUŞ OSMAN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

  TRT Ekranlarında 29 Mayıs 2019 akşamı final bölümüyle izlediğimiz “Diriliş Ertuğrul” bittikten sonra herkesin merakla beklediği ve ATV’de yayınlanacağı duyurulan “Kuruluş Osman” dizisi gerek senaryosuyla gerekse çekildiği alanlarla ilgi odağı olmayı başarmış durumda.

  Bu ilginin en büyük sebeplerinden birisi ise dizinin çekim alanları olsa gerek. Çekim alanı ile ilgili herkesin merak ettiği kısım ise, “acaba stüdyoda mı çekildi?” sorusunun  cevabıdır.

  Kuruluş Osman dizisi İstanbul’un güzel ilçelerinden biri olan Beykoz ilçesinin Riva bölgesinde bulunan ve Avrupa’nın en büyüğü olan Platoda çekilmiştir.

  Hepimizi görsel efektleriyle kendisine hayran bırakan dizinin çekim alanında 800 metrelik yapay bir göl bulunduğu gibi 1500 kişilik bir ekipte gece gündüz çalışmaktadır.

 

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ KONUSU NEDİR?

  Bol bol kahramanımız Osman’ın cengaverliğini seyredeceğimiz dizinin Diriliş Ertuğrul’un devamı olmasından dolayı bir çok olaya yabancı kalmayacaksınız.

  Dündar Bey Kayı obasını yönetmektedir.Dündar Bey, Ertuğrul Bey’in kurduğu düzen ve ikili ilişkileri idare ve devam ettirme çabasındadır. Bu sebepten dolayı Otağı ve Beyleriyle birlikte ziyaretlere başlamıştır. İlk durakları Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos ile görüşmektir.

  Ertuğrul Bey’den kalma bir dostluk olduğunu düşünerek gerek güvenlik gerekse ticaretleri konusunda görüşmeye gittiklerine kendilerini eski bir dostluğun yanı sıra aynı zamanda yeniden filizlenmeye başlayan düşmanlıkta beklemektedir.

   Yorgopolos hain planı için çoktan düğmeye basmıştır bile. Amcası Dündar Bey ile birlikte bu planları bozmaya başlayan Osman, sergilediği kahramanlıklarla Kayı Boyunun dağılması için tezgahlanan tüm planları bozar.

  Artık yeni maceralar başlamıştır….

 

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Osman: Burak Özçivit

Bamsı: Nurettin Sönmez

Dündar: Ragıp Savaş

Alişar: Saruhan Hünel

Samsa: İsmail Hakkı Ürün

Zöhre: Ayşegül Günay Demir

Sofia: Alma Terziç

Gündüz: Emre Basalak

Kalonoz: Abdül Süsler

Batur: Eren Hacısalihoğlu

Aygül: Buse Aslan Akdeniz

Burçin: Aslıhan Karalar

Nizamettin: Uğur Aslan

Ayşe Hatun: Açelya Özcan

Boran: Yiğit Uçan

 

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ YÖNETMENİ VE TEKNİK EKİBİ

Yönetmen: Metin Günay

Senaryo: Mehmet Bozdağ

Yapımcı: Mehmet Bozdağ

Yapım: Tekden Film