Cennet Mahallesi Nerede Çekildi?

Cennet Mahallesi Nerede Çekildi?

Cennet Mahallesi nerede çekildi merak edenler için araştırma ekibimiz biraz araştırma yaptı.

Show Tv ekranlarının vazgeçilmezi tekrar bölümleri ile hepimizi eğlendiren Cennet Mahallesi nerede çekildi biliyor musunuz?

2004 – 2007 senelerı arasında Show TV’de yayınlanan ve yayını sona erdikten sonra da yinelenen bölümleri ciddi izleyici alan Cennet Mahallesi dizisinde bulunan çoğu oyuncuyu, şimdi başka dizilerde izliyoruz.

Cennet Mahallesi dizisinin yönetmeni: Serdar Akar ve Yaşar Seriner.
Senaristler: Resul Ertaş, Erdoğan Tünaş, Serap Gazel ve İsa Yıldız.

Cennet Mahallesi Dizisinin önemli Oyuncuları ve dizideki isimleri:

Melek Baykal: Penbe
Müjdat Gezen: Yunus
Alişan: Ferhat
Çağla Şikel: Sultan
Zeki Alasya: Komiser
Erol Günaydın: Kadir Dede
Şeyla Halis: Menekşe
Levent Tülek: Rıza
Özkan Uğur: Beter Ali
Serhat Özcan: Selim
Buket Dereoğlu: Saliha
Ayten Erman: Kısmet
Aylin Kabasakal: Fatoş
Zihni Göktay: Ethem
Ümit Yesin: Muharrem

Bu oyuncular arasından Erol Günaydın 2012, Zeki Alasya 2015 yılında aramızdan ayrıldılar.

Dizinin bazı bölümleri Balat Mahallesi, Kazancı Selim Sk. Fatih/İstanbul'da yapıldı. Bazı bölümler ise
Küçükçekmece yakınlarında yapıldı. Cennet Mahallesi artık yeni bölümleriyle karşımıza gelmese de eski bölümleriyle izleyicilerin can sıkıntısını götürmeyi başarıyor.

Usta oyuncu Melek Baykal Çağla Şikel ile Alişan ile ilgili seneler sonra şaşırtan bir değerlendirmelerde bulundu. Baykal, "Cennet Mahallesi'nde Alişan ve Çağla Şikel'in rol alacağını duyunca oynamak istemedim" dedi.

Show Tv ekranlarında yayınlanan 'Her Şey Dahil' programında Çağla Şikel ile Alişan seneler evvel Cennet Mahallesi'nde beraber rol aldıkları değerli oyuncu Melek Baykal'ı misafir etti. Çağla Şikel ile Alişan'ın, "Cennet Mahallesi'nde bizim adımızı duyduğunda nasıl tepki verdin?" sorusu üstüne Baykal şaşırtıcı bir açıklama yaptı.

"Çok gerildim. Çünkü ben oyunculuktan geldiğim için oyuncularla birlikte oynamaya alışmışım" diyen Baykal, "Biri podyumların kraliçesi, biri Türk halk müziğinin kralı. Siz kendi alanlarınızda çok iyiydiniz. Ama dizide karakter yapacaksınız. Türker (İnanoğlu) ağabey beni affedin bu işte. Çağla Şikel ve Alişan ile bu işi nasıl çekeceğiz?' dedim."

"Türker ağabey 'olur' dedi. Tabi bu işi çok iyi bilen birisi olarak ona çok itimat ediyorduk ve çekimlere başladık. Sonra İki canavar çıktı karşıma. Maşallah aslında işlerini çok iyi yaptılar" şeklinde açıklama yaptı.

Cennet mahallesi dizisinin çekim yerinin haritada görünümü

Dizi hakkında yorumlarınızı aşağıdan yapabilirsiniz.