Babil Dizisi Nerede Çekiliyor?

Konusuyla dikkat çekecek bir dizi geliyor...

Babil Dizisi Nerede Çekiliyor?

Babil Dizisi Nerede Çekiliyor?

 17 Ocak 2020 tarihinde Star Tv ekranlarına yeni bir soluk getireceği umut edilen ve birbirinden değerli oyuncuları kadrosunda barındıran Babil dizisinin çekim alanlarının nereler olduğunu gerek yönetmeni gerekse oyuncuları bir sır gibi saklamaya devam etmektedirler.

 Dizinin konusu gereği bazı sahneleri adını henüz bilmediğimiz bir Hastahane’de çekilirken diğer sahnelerinde ise iki farklı ev konsepti karşımıza çıkmaktadır. Tabi İstanbul’un değişik semtlerinde çekildiğini de unutmayalım.

Babil Dizisi Konusu Nedir?

 Oğlunun ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen İrfan, önemli bir Üniversitede Ekonomi Profesörü olarak görev yapmaktayken bir anda işinden çıkartılır.

 İrfan, işinde çok başarılı ve bir o kadarda idealist bir Profesördür. Hem oğluna konulan ölümcül hatalık teşhisi hem de bu süreçte işinden çıkartılması ise İrfanı iyice bunalıma sokmuştur. Oğlunun tedavisi için gerekli olan çok yüksek tedavi masraflarını karşılayamamaktadır. Tam da eski dostlarını ziyaret ederek bu tedavi için gerekli olan masrafları istemeye başladığında tüm kapıları yüzüne bir bir kapandığını görecektir.

 Bu zorlu süreçte İrfanın yanında olan en yakın arkadaşı Egemendir. Egemen ise İrfanın içinde bulunduğu bu kötü durumdan kurtulmasının tek yolunun planladığı Emlak sahtekarlığında olduğu notasında İrfanı ikna etmiştir bile.

 Egemen ve İrfan buldukları bu yöntemle çok çabuk zengin olurlar. Bir anda bu kadar çok paraya kavuşan ikili hem kendilerini büyük bir dolandırıcılık davasının ortasında bulurlar hem de artık peşlerinde yeraltı dünyası vardır.

 Konusu itibariyle ilgi çekici olan Babil dizisi hakkında ki yorumlarınızı bekliyoruz.

 İyi Seyirler.

Babil Dizisi Oyuncularını Tanıyalım

Babil İrfan: Halit Ergenç

Egemen: Ozan Güven

Aslı Enver

Birce Akalay

Nur Fettahoğlu

Mesut Akusta

Babil Dizisi Yönetmeni ve Teknik Kadrosunda Kimler Var?

Yönetmen: Uluç Bayraktar

Senaryo: Nüket Bıçakçı – Özlem Yücel

Yapım: Ay Yapım